Od 21. 11. začnou mezi Opavou a Krnovem jezdit nákladní vlaky

19.11.2016 14:10

 

 Od pondělí 21. listopadu začnou na trati Opava východ - Krnov jezdit nákladní vlaky. Během dne bude probíhat obsluha Skrochovic a Palhance a to tak jak je zvykem - pomocí vlaků z Opavy východ. V noci, kdy bude trať Opava východ - Krnov jediným mezistaničním úsekem, tudy budou jezdit zhruba tři páry nákladních vlaků. Otevřením trati Opava - Krnov pro nákladní dopravu se výrazně zjednoduší například odvoz kalamitního dřeva z Bruntálska a Krnovska. Nejen to bylo po dobu výluky odváženo sklonově náročnou tratí Krnov - Olomouc, což si vyžádalo nasazení většího počtu lokomotiv.

 19. listopadu brzy ráno byla do Opavy východ přivezena souprava 20 vysokostěnných vozů s uhlím z Polska pro opavský cukrovar. V Opavě východ vyčká na otevření tratě do Krnova. Dalším vlakem, čekajícím na konec jedné z výlukových etap, je zásilka nafty z Gdańsku do Skrochovic; souprava cisteren stojí od 17. listopadu na nádraží Ostrava-Svinov.

 Práce na trati Opava - Krnov budou nadále pokračovat, půjde zejména o aktivaci zabezpečovacího zařízení. Vlaky osobní dopravy budou vedeny náhradními autobusy minimálně do konce platnosti jízdního řádu 2015/2016, což bude v sobotu 10. prosince 2016.