Vlakem na Olympijský festival

30.01.2018 21:30

 

 U příležitosti konání Zimních olympijských her v Jižní Koreji se v Ostravě a okolí uskuteční akce "Olympijský festival". Návštěvníci festivalu si budou moci vyzkoušet mnoho olympijských disciplín a prohlédnout si sportovní náčiní. Dále jsou připraveny doprovodné akce jako koncerty nebo projekce přímého přenosu OH na velkoplošných obrazovkách.

Kromě již zmíněné Ostravy se bude část programu Olympijského festivalu odehrávat v lyžařských střediscích v Beskydech (Bílá, Mosty u Jablunkova) a Jeseníkách (Karlov, Kopřivná). A právě pro návštěvníky jesenických středisek připravil Moravskoslezský kraj posílení dopravy zvláštními vlaky a autobusovými spoji.

 Po všechny únorové víkendy a v období 10. – 25. února navíc i v pracovní dny budou v trase Krnov – Milotice nad Opavou – Vrbno pod Pradědem vypraveny zvláštní vlaky, jejichž vozbu zajistí motorová jednotka 628.283+628.261 GWTR německého původu. Mezi Vrbnem a Karlovem pak cestující přepraví návazné autobusy, které budou na rozdíl od vlaků zdarma. Jízdní řád vlaků i autobusů je uveden zde: www.olympijskyfestival.cz/admin-data/storage/get/78-pvc_jeseniky_oprava_2.pdf

 V sobotu 24. února bude kromě výše uvedených zvláštních vlaků vypraven ještě pár vlaků v trase Ostrava – Bruntál – Malá Morávka a tři páry vlaků mezi Malou Morávkou a Bruntálem. Jízdu těchto vlaků organizuje Slezský železniční spolek.

Více informací a jízdní řád zde: slezskyzeleznicnispolek.files.wordpress.com/2018/01/mvmm.jpg